Media o nas

Coraz częściej trafiają do nas nowe substancje, z którymi wcześniej nie pracowaliśmy - mówi prezes Baron.

Ofama z Opola uruchomiła nowoczesne stanowisko badawcze

Coraz częściej trafiają do nas nowe substancje, z którymi wcześniej nie pracowaliśmy – mówi prezes Baron.

Dzięki temu firma może precyzyjnie dopasować parametry sprzedawanych przez nią przesiewaczy. Ich odbiorcami są firmy z branży chemicznej, spożywczej i innych sektorów.

W wyremontowanej hali umieściliśmy maszyny do przesiewania i transportu materiałów oraz urządzenia badawcze, dzięki czemu możemy precyzyjnie dopasować parametry sprzedawanych przez nas przesiewaczy, żeby miały odpowiednio dobrane sita i były jak najmniej energochłonne – mówi Robert Baron, prezes spółki Ofama w Opolu, która zajmuje się produkcją podajników, przesiewaczy i konstrukcji stalowych do tych urządzeń.

Spółka ma zamówienia z branży budowlanej (m.in. cementowni, zakładów wapienniczych i producentów kruszyw), chemicznej i spożywczej, pojawiają się też odbiorcy z innych sektorów. Np. jeden z klientów zażyczył sobie maszyny do przesiania peletu, żeby nie zostawały w nim drobinki, na które zwracają uwagę jego odbiorcy.

Coraz częściej trafiają do nas nowe substancje, z którymi wcześniej nie pracowaliśmy – mówi prezes Baron. – Doświadczenie konstruktorów już nie wystarczało, stąd potrzeba stworzenia laboratorium.

Jan Klimkiewicz z firmy doradczej Klimkiewicz Knapik podkreśla, że dzięki laboratorium firma może z powodzeniem konkurować z dużymi europejskimi graczami z tej branży. Ofama działa od kilkunastu lat. Znazwy jest spadkobiercą opolskiego przedsiębiorstwa powstałego w XIX wieku, które upadło w 2003 r.

źródło: strefabiznesu.nto.pl
Edyta Hanszke