Ofama

Tradycje firmy OFAMA sięgają 1886 roku, kiedy to powstał zakład mechaniczny produkujący maszyny i urządzenia oraz konstrukcje stalowe.
W kolejnych latach dynamicznego rozwoju zakład rozbudowywał się powiększając potencjał produkcyjny z ukierunkowaniem na branże materiałów ogniotrwałych. Począwszy od lat 80 nastąpiła dynamiczna ekspansja na inne rynki m.in wydobywczy, przeróbczy, chemiczny, cukrowniczy, recyklingu itd.

Obecnie OFAMA oferuje swoim Klientom w kraju i za granicą bogaty wachlarz w zakresie usług projektowania, doradztwa, produkcji i montażu w dziedzinie techniki wibracyjnej, transportu technologicznego, mieszania i rozdrabniania różnego rodzaju medium.

Produkujemy m.in:

  • przesiewacze wibracyjne elektromagnetyczne,
  • przesiewacze wibracyjne bezwładnościowe,
  • podajniki wibracyjne elektromagnetyczne,
  • podajniki wibracyjne bezwładnościowe,
  • przenośniki: bezwładnościowe, taśmowe, kubełkowe, śrubowe, zgrzebłowe, stalowo-członowe, rolkowe oraz napędy wibracyjne: wibratory elektromagnetyczne, elektrowibratory bezwładnościowe jak również: kruszarki, dezintegratory, torkretnice, dozowniki celkowe, podajniki talerzowe, podawacze rusztowe, zasuwy, stoły i kraty wibracyjne.

Realizacja może obejmować: projekt, wykonanie linii technologicznych lub urządzeń, dostawę, nadzór autorski nad montażem i uruchomienie ze szkoleniem obsługi.

Doświadczona i wykwalifikowana kadra biura konstrukcyjnego zapewnia nowatorskie rozwiązania korzystając z profesjonalnych stanowisk do projektowania.

Wszystkie produkty opatrzone znakiem firmowym OFAMA wykonywane są przez pracowników o wysokich kwalifikacjach, w oparciu o nowoczesny sterowany numerycznie park maszynowy.

Zakładowe laboratorium wyposażone w stanowisko prób służy do analizy materiałów pozwalając na dokładne rozpoznanie potrzeb Klienta oraz optymalny dobór urządzeń.

Naszym Klientom gwarantujemy profesjonalizm i rzetelność, co potwierdzone zostało zdobyciem trzykrotnego tytułu SOLIDNA FIRMA oraz wyróżnieniem Opolska Marka.